۱۴۰۰/۰۶/۲۴

نشست بررسی مشکلات دانشجویان غیرایرانی

مسئولان اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و دانشگاه آزاد اسلامی کرمان با بررسی مشکلات دانشجویان غیرایرانی بر لزوم رفع این موانع تأکید و آخرین تحولات افغانستان را مرور کردند.\

 

آقای مهدلو در نشست بررسی موانع و مشکلات دانشجویان غیرایرانی که در دانشگاه آزاد اسلامی شهید حاج قاسم سلیمانی کرمان برگزار شد، اظهار کردند: اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان وظایف بسیار سنگینی برعهده دارد و از حساسیت‌های بسیاری نیز برخوردار است.

وی اضافه کردند: کرمان بیش از چهار دهه به‌عنوان نخستین استان پذیرای پناهندگان اتباع خارجی بوده که در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی درمانی و ... بدون تبعیض مانند سایر شهروندان ایرانی به آنان خدمت‌رسانی کرده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار اتباع خارجی در آینده کشورشان و ایران گفتند: خدمت‌رسانی به مجموعه اتباع از منظر اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و ... بسیار حائز اهمیت بوده، چراکه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مدارس پس از بازگشت به کشورشان انجام امور را به‌دست می‌گیرند.

جناب سرهنگ نامجو رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمان ـ اداره مهاجرت و گذرنامه هم در این نشست برای صدور گذرنامه دانشجویان اتباع خارجی که مدارک آنها به‌صورت کامل به این اداره ارسال شود در زمان کمتر از دو روز قول همکاری دادند.

آقای منظری توکلی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان هم با بیان اهمیت استراتژیک افغانستان در مناسبات منطقه‌ای گفتند: کشورهای غربی به‌خصوص آمریکا سعی دارند ضمن نفوذ و چپاول سرمایه‌های کشورهای مسلمان، سرمایه فکری آنها که جوانان خوش‌فکر است را از طریق تأسیس دانشگاه و مدارس به خود وابسته کنند.

آقای صباحی معاون امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان هم خواستار تغییر محل اداره کنسولی دانشجویان خارجی از دانشگاه شهید باهنر به دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به همکاری این دانشگاه شدند.


منبع : اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید