‍ کلنگ‌‌زنی مدرسه ابتدایی مهاجران خارجی در شرف‌آباد کرمان 

با حضور سفیر کشور افغانستان در ایران، استاندار کرمان ، جناب آقای شفیعی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان و رئیس اتاق بازرگانی کرمان، نخستین مدرسه از ۱۲۰ مدرسه اتاق بازرگانی کرمان و موسسه خیریه مهر گیتی در شرف‌آباد کلنگ‌زنی شد. 

 در ادامه برنامه‌های سفر  (اول شهریور ماه) "عبدالغفور لیوال" سفیر کشور افغانستان در ایران، نخستین مدرسه از ۱۲۰ مدرسه اتاق بازرگانی کرمان و موسسه خیریه مهر گیتی در شرف‌آباد کلنگ‌‌زنی شد.

زمین این مدرسه ۲۴ کلاسه توسط خیر نیک‌اندیش حاج علی رستمی اهدا شده و با ساخت آن جمعی از دانش‌آموزان مهاجر کشور افغانستان در مقطع ابتدایی زیر پوشش آموزشی قرار خواهند گرفت. 
به گفته محمد واعظی‌نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان این مدرسه در ۲۲۰۰ مترمربع زیربنا بنا می‌شود. 
دکتر محمدجواد فدائی استاندار کرمان ضمن قدردانی از خیران مدرسه‌ساز، این مشارکت را در راستای توسعه آموزش و پرورش موثر دانست. 
وی افزود: دولت در انجام وظایفی که برای آموزش و پرورش دارد، تفاوتی میان فرزندان ایرانی و مهاجران نمی‌گذارد و به شکل یکسان وظایفمان را در برابر آنها انجام می‌دهیم.
دکتر فدائی ابراز داشت: سال گذشته ۱۶۶ میلیارد تومان جمع اعتبارات ملی و استانی برای مدرسه‌سازی در استان کرمان بوده که ۹۷ میلیارد تومان هم در کنار آن خیران برای این امر اختصاص دادند. 
استاندار کرمان گفت: یک هزار کلاس درس در برنامه امسال باید ساخته شود که بخشی از آن توسط خیران صورت می‌گیرد. 
احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان عنوان کرد: ۳۴ هزار دانش‌آموز اتباع کشور افغانستان در یک هزار و ۱۰۰ کلاس درس در استان کرمان مشغول تحصیل هستند.