محترم امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان و مشاور محترم استاندار در امور ایثارگران در تاریخ ۱۰ مهرماه در این اداره کل برگزار گردید .
در این آیین جناب آقای شفیعی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان با ارائه سخنرانی بیان نمودند:
 اگر امروز کشور سر و پاست و دارای  شرف و عزت می باشد به واسطه جانفشانی مردان بی بدیلی است که در خون خود غلطیده اند و امروز یادگارانشان در جامعه نیاز به نگاه ویژه و توجه خاص می باشند . بوی عطر شهدا در جامعه موج میزند و همچنین جانبازان ، جانبازانی که ۳۸ سال تنها یار و مونس آنها ویلچرشان است و زندگی آنها به شدت سخت و دشوار می باشد .
جناب آقای شفیعی افزودند : تعداد زیادی از مردم در طول سال انتظار هفته دفاع مقدس را میکشند تا بتوانند  قدردانی کنند از رشادت هایی که ۸ سال اتفاق افتاد ، قدردانی کنند از مردان بزرگی که امروز فرزندانشان در بین شما هستند قدردانی کنند از مالک اشتر دنیای اسلام شهید حاج قاسم‌ سلیمانی ، در این مدتی که از شهادت شهید سلیمانی میگذرد همچنان چهره این مرد بزرگ ناشناخته می باشد و یقینا سالیان‌سال بایستی مفسران بزرگ ، تحلیلگران وقت بگذارند تا بتوان‌ شخصیت وجودی این مرد را به رشته تحریر در بیاورند .
جناب آقای شفیعی در پایان بیان کردند:
 مهمترین ویژگی حاج قاسم مردم دار بودن ایشان بود و همچنین مالک اشتر برای نظام جمهوری اسلامی ایران و هم‌ جامعه اسلام بود و این مالک‌ اشتر در دل همه ملت ایران جای دارد و راهش ادامه خواهد داشت .
در پایان این‌ آیین از پرسنل محترم خانواده شاهد و ایثارگر اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان تجلیل بعمل آمد .