مراسم اهدای شناسنامه به فرزندان بانوان حاصل از ازدواج بانوان ایرانی با مردان غیر ایرانی با حضور جناب آقای دکتر بصیری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی جناب اقای شفیعی مدیر کل محترم‌ امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان سرکار خانم عباسی رئیس نمایندگی محترم وزارت امور خارجه در استان و جناب آقای قاسمی مدیر کل ثبت احوال استان در محل اداره ثبت احوال استان در تاریخ سه شنبه ۱۶ دی ماه برگزار گردید .
در این نشست آقای دکتر قاسمی مدیرکل اداره ثبت احوال استان ضمن تسلیت به مناسبت سالگرد سپهبد حاج قاسم سلیمانی گزارش کوتاهی از نحوه صدور شناسنامه های فرزندان حاصل از ازدواج بانوان ایرانی با مردان غیر ایرانی پرداخت و از تعامل بین دستگاهی و همکاری ارزنده و حمایت همه جانبه مدیر کل اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان به عنوان متولی اصلی رسیدگی به امور مهاجرین ساکن استان تقدیر و تشکر کردند.
در ادامه جناب آقای شفیعی ضمن تشکر ویژه از ریاست کل محترم دادگستری جناب آقای دکتر موحد و کلیه دادگستری های سطح استان و تشکر از فرمانداران سراسر استان که با حساسیت به عنوان حامی در کنار اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان و اداره کل ثبت احوال استان کرمان این پروژه را به انجام رساندند ، گفتند : امروز به صورت نمادین چند جلد شناسنامه به فرزندان بانوان ایرانی تقدیم میکنیم
در ادامه جناب آقای دکتر بصیری معاون  سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و یاد و خاطره ی شهید دلها سردار سلیمانی  تقدیر و تشکر از همه نهادهای مرتبط با این امر مهم از جمله سیستم قضایی سیستم امنیتی  , وزارت امور خارجه و مهمتر از همه دو نهادی که دوشادوش هم این پروژه ملی را به ثمر رساندند به عمل آوردند ، که این امر بسیار میمون و مبارکی است.
در ادامه آقای شفیعی افزودند : استان کرمان به عنوان دومین استان بعد از استان تهران است که این طرح را با موفقیت هرچه تمام تر در حال انجام دادن هستند.
جناب آقای شفیعی در پایان صحبت های خود از تمامی دستگاههایی که در اجرای این پروژه ملی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان را یاری کردند تشکر و قدردانی کردند .
در ادامه جناب آقای دکتر بصیری گفتند : از دیرباز انتظاراتی در خصوص تثبیت هویت اتباع غیر ایرانی هم از سوی خود مهاجرین هم از سوی جمهوری اسلامی ایران وجود داشته است و باعث خوشنودی جمهوری اسلامی ایران هست که پیوند دوستی و الفت با همکیشان افغانستانی  خود که در اکثر زمینه ها ارتباطات تنگاتنگ داریم روز به روز بیشتر شود.و این طرح ملی در جهت همبستگی بیشتر مورد تاکید است.
جناب آقای بصیری در پایان بیان کردند : که جمهوری اسلامی ایران همواره دنبال اتحاد و وحدت بوده و هیچگونه نفاقی را نمی پذیریم.
در ادامه چهار شناسنامه به همراه یک جلد قانون اساسی به چهار فرزند حاصل از ازدواج بانوان ایرانی با مردان غیر ایرانی اهدا شد.