روابط ایران و افغانستان فراتر از زمینه‌های سیاسی و دیپلماتیک است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در دیدارِ سفیر افغانستان، روابط دو کشور را فراتر از زمینه‌های سیاسی و دیپلماتیک و بر پایه اشتراکات فرهنگی توصیف و بر اراده دو کشور در مبارزه با تروریسم و موادمخدر تاکید کرد.
جناب آقای دکتر بصیری صبح امروز 7 بهمن ماه در دیدارِ جناب آقای دکتر عبدالغفور لیوال سفیر افغانستان به اشتراک‌های فرهنگی، آیینی و همسایگی دو کشور اشاره کرد و گفتند : میان ایران و افغانستان مسائل مشترکی همچون مبارزه با تروریسم و مواد مخدر وجود دارد، ضمن اینکه اشتراک‌های فرهنگی دو کشور نیز بسیار زیاد است.
وی تصریح کردند: کسی نمی‌تواند روابط و اشتراک‌های فرهنگی را از ما بگیرد و همزیستی مسالمت‌آمیز مهاجران افغانستانی در استان کرمان و ایران نشانه عمق نزدیکی دو ملت است. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان؛ درود و سلام دکتر زینی‌وند استاندار محترم کرمان را که در سفر تهران به سر می‌برد به سفیر افغانستان ابلاغ کرد و خواستار گسترش تعاملات استان کرمان در زمینه‌های اقتصادی و روابط تجاری با توجه به ظرفیت‌های آن شد. 
جناب اقای دکتر بصیری اضافه کردند : مهمان، همیشه برای ما عزیز است و امیدوارم مهاجران افغانستانی پس از برقراری صلح در این کشور با کوله‌باری از خاطرات خوش ایران را ترک کنند و سفیر ما در کشور افغانستان باشند.  
جناب آقای لیوال نیز با تشکر از مهمان‌نوازی‌های مدیران و مردم استان نسبت به مهاجران افغانستانی و امیدواری برقراری صلح در افغانستان، برگشت مهاجران را از اولویت‌های این کشور برشمرد. 
سفیر جمهوری اسلامی افغانستان، استان کرمان را مهد کریمان خواندند و گفتند: این کرامت برای سومین بار مرا به کرمان کشانده است.
وی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی افغانستان از مسئولان و مردم استان کرمان تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد: با راه‌اندازی مرکز توزیع تذکره الکترونیکی، حضور مهاجران افغانستانی قانونمندتر شود. 
دکتر لیوال سفیر جمهوری اسلامی افغانستان با تقدیر از خدمات اداره کل اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان گفت: "جناب آقای شفیعی دوست بسیار خوب مهاجران افغانستانی است".
جناب آقای شفیعی مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان در این دیدار نیر گفتند : با تدبیر و پشتیبانی استاندار کرمان و همکاری دانشگاه علوم پزشکی  مراقبت‌های لازم برای مهاجران افغانستانی در مقابل بیماری کروناویروس در استان انجام شده است. همه امکانات استان طبق تاکید و دستور جناب آقای دکتر زینی‌وند استاندار کرمان برای تسریع در این امر مهم ملی برای کشور افغانستان و ایران گرد هم آمده‌اند.
وی افزود: ماموریت سازمانی داریم که تمام تلاش خود را جهت رفاه حال مهاجران انجام دهیم.