بازدید مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان امروز دوشنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۹ به همراه سرکار خانم اندیدی جنویو ایک نماینده محترم سازمان ریلیف اینترنشنال ، موسسه کنشگران توسعه پارس و هیئت همراه از مهمانشهر رفسنجان 
در این دیدار آقای شفیعی بیان کردند : همزمان با موج اول کویید ۱۹ و با قرنطینه کردن مهمانشهر با همکاری و هماهنگی  دانشگاه علوم‌ پزشکی و مدیریت مهمانشهر کنترل قابل توجهی صورت گرفت همزمان با شروع موج‌ دوم بیماری کرونا با تعدادی موارد مثبت روبرو بودیم و علت آن‌هم حضور مردم در مجامع شلوغ ، بازار ها ، میهمانی ها و ... بود که خوشبختانه با بسیج شدن نیروهای مردمی و افزایش امکانات مهمانشهر ، قرنطینه و اعمال محدودیت ورود و خروج ساکنین و تمهیدات اداره کل امور اتباع و مهاجرین‌ خارجی استانداری کرمان و دانشگاه علوم‌پزشکی استان موج دوم فروکش کرد .
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان  افزودند : نقش اداره کل امور اتباع و مهاجرین‌خارجی استانداری کرمان در کنترل بیماری کرونا در کمپ مذکور بسیار حائز اهمیت بود,  نقاهتگاه با کیفیت بالا و امکانات کامل راه اندازی و آماده ارائه خدمات به ساکنین مهمانشهر میباشد. طبق اعلام دانشگاه علوم‌پزشکی وضعیت در مهمانشهر فعلا نگران کننده نیست و  بحران پشت سر گذاشته شده است و مشکل حاد وجود ندارد .
ایشان گفتند : مشکل عمده مهمانشهر مذکور آب مصرفی بهداشتی می‌باشد با تمهیدات صورت گرفته و با بسیج شدن تیم کارشناس ، مدیریت شده , آب به منازل رسیده و مشکل موقتا بصورت آنی حل شده است .