نشست  پیگیری مشکلات و چالش های ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مادران باردار اتباع افغانستانی با حضور  آقای شفیعی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان با آقای دکتر صافی زاده معاونت محترم بهداشت دانشگاه علوم‌ پزشکی و کارشناسان‌ مربوطه در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در دانشگاه علوم‌ پزشکی برگزار گردید .
در این نشست کارشناسان دانشگاه علوم‌ پزشکی شهرستان رفسنجان که بصورت ویدیو کنفرانس حضور داشتند, پیرامون تسهیلات زایمانی و سلامت مادران باردار اتباع افغانستانی بحث و تبادل نظر صورت گرفت .
در این‌ نشست جناب آقای شفیعی بیان کردند :نقش دانشگاه علوم‌ پزشکی بسیار برجسته است و همکاران این حوزه از جان مایه میگذارند و کادر درمان همه تلاش و همت خویش را بکار گمارده و جانفشانی هایشان بر کسی پوشیده نیست.در ادامه ایشان بیان کردند  معضلات و مشکلات تسهیلات زایمانی اتباع افغانستانی در حال بررسی و پیگیری مخصوصا در مرکز تسهیلات زایمانی زنگی آباد بوده و با پیگیری های اداره کل اتباع و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان  این‌ مشکلات تا حدودی برطرف گردیده است .
جناب آقای شفیعی در بحث بیمه اتباع افغانستانی گفتند : دغدغه بیشتر اتباع افغانستانی بیمه و درمان بوده که با پیگیری های صورت گرفته این دغدغه برطرف و تعداد زیادی اتباع بیمه شده اند .
در آخر جناب آقای شفیعی ضمن تشکر از دانشگاه علوم‌ پزشکی رفسنجان گفتند : حضور بسیار مثمرثمر پایگاه سلامت در دو کمپ رفسنجان و بردسیر کمک شایانی در جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری کرونا کردند. که وضعیت در دو کمپ مذکور سفید می باشد .