با پیگیری دکتر زینی‌وند در ستاد ملی کرونا

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان گفتند: شب گذشته 650 نفر از اتباع غیرمجاز جهت طرد از کشور به مرز اعزام شدند و حدود 320 نفر نیز امروز به مرز اعزام می‌شوند. 
 آقای شفیعی در ارتباط با طرح تشدید جمع‌آوری و طرد اتباع غیرمجاز در استان کرمان عنوان کردند: به دنبال جمع‌آوری افراد غیرمجاز اتباع خارجی، اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان با همکاری نیروی انتظامی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴۱ هزار نفر را جهت طرد از کشور به مرز اعزام کرده است. 
ایشان بیان داشتند: مشکلات اخیر کشور افغانستان و آشفتگی مرز دوغارون و بیماری کرونا، روند طرد اتباع غیرمجاز را با کندی مواجه کرده بود که با پیگیری‌های انجام شده در تیر ماه ۶ هزار نفر از اتباع غیرمجاز توسط نیروی انتظامی که در سطح استان پراکنده بودند، جمع‌آوری و به مرز اعزام شدند.
مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان گفت: اعزام اتباع افغانستانی غیرمجاز (از این استان) به کشورشان بر اساس قوانین و مقررات ملی و بین المللی به روال عادی برگشته است. 
جناب آقای شفیعی روز یکشنبه در خصوص مشکلات ایجاد شده در بازگرداندن اتباع غیرمجاز افغانستانی به کشورشان طی روزهای اخیر اشاره کردند و
ادامه دادند: این اتفاق موجب ماندگاری آنان در اردوگاه های مراقبتی به دلیل مشکلات مرزی و شیوع بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان شد.
ایشان تصریح کردند: با پیگیری استاندار کرمان از طریق ستاد ملی کرونا و رایزنی های دیپلماتیک مشکل رفع و کار اعزام اتباع افغانستانی غیرمجاز به کشورشان بر اساس قوانین و مقررات ملی و بین المللی به روال عادی برگشته است.