با حکمی از سوی جناب آقای دکتر زینی وند استاندار محترم کرمان  آقای مهندس مهدلو بعنوان سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان معرفی شدند .
در این مراسم که با حضور آقای دکتر بصیری معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار ، آقای خنجری نماینده حراست استانداری ، جناب سرهنگ نامجو رییس پلیس اداره گذرنامه و مهاجرت اتباع خارجی استان ، سرکار خانم عباسی رییس دفتر وزارت امور خارجه در استان ، آقای نکویی نماینده محترم اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، جناب آقای موحدی رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات ، اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان و جمعی از مدیران برگزار گردید . آقای مهندس مهدلو بعنوان سرپرست جدید اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان منصوب شدند .
در ابتدا این مراسم دکتر بصیری ضمن تبریک عید بزرگ غدیر و ولادت امام موسی کاظم (ع) بیان کردند : اداره کل امور اتباع وظایف بسیار سنگینی را بر عهده دارد و ار حساسیت های بسیاری نیز برخوردار می باشد ,بیش از ۴ دهه کشور جمهوری اسلامی ایران پذیرای خیل عظیم پناهندگان اتباع خارجی بوده است که در حوزه های آموزشی ، فرهنگی درمانی و ... بدون هیچ‌تبعیضی همانند شهروندان ایرانی خدمت رسانی صورت گرفته است و همواره مورد حمایت دولت ایران میباشند و اقدامات مثمرثمر در بحث اتباع اتفاق افتاده که از جمله میتوان به ایجاد مرکز تثبیت هویت و صدور تذکره الکترونیک اشاره نمود ‌. 
آقای دکتر بصیری گفتند : آقای مهندس مهدلو دارای سابقه مدیریتی از جمله فرمانداری کوهبنان و شهرداری زرند بوده و فردی با تعهد خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و از خانواده محترم ایثارگر نیز می باشند و دارای کارنامه بسیار درخشان هستند .
جناب آقای مهدلو در این نشست بیان کردند : خداوند منان را شاکرم که توفیق خدمت رسانی را به بنده داده تا بتوانم بعنوان سرباز و با افتخار و صداقت و تاکید جناب آقای استاندار این سمت را برعهده بگیرم .
ایشان افزودند : قانون بایستی سرلوحه کار باشد و در مسیر دستیابی به اهداف سازمانی این مهم مد نظر قرار گیرد. ایشان ادامه دادند: خدمت رسانی به مجموعه اتباع از دیدگاه اجتماعی و فرهنگی آموزشی و ... بسیار حائز اهمیت میباشد.
در پایان ایشان از حسن اعتماد جناب آقای دکتر زینی وند استاندار محترم تشکر و قدردانی کردند و بیان کردند به لطف خداوند پاسخ این اعتماد را به خوبی خواهیم داد.