نشست آقای مهندس مهدلو سرپرست محترم اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان با آقای فلاح مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان و کارشناسان این اداره کل  در تاریخ ۱۷ مرداد ماه ۱۴۰۰ در این اداره کل برگزار گردید .
در این جلسه پیرامون موضوعات آموزش,  امدادرسانی ، بهداشت و درمان و مباحث معیشتی افراد آسیب پذیر اتباع خارجی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
در ابتدای جلسه آقای فلاح گفتند : جمعیت هلال احمر در  بخش های مختلف از جمله دوره های آموزشی امدادرسانی مختص اتباع افغانستانی, جهت آگاهی رسانی به آنان, همچنین شناسایی افراد کم بضاعت و آسیب پذیر و پروژه شناسایی مفقودین ( باز پیوند خانواده ) با هدف پیدا کردن و رساندن پیام به افرادی که در کشورهای دیگر مفقود شده اند را در دستور کار قرار داده است. جمعیت هلال احمر بعنوان سازمان همکار در کنار اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان جهت تسریع در خدمات رسانی به اتباع ومهاجرین  مقیم استان می باشد.
آقای مهدلو سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان در این جلسه بیان کردند : ماهیت سازمان هلال‌احمر در زمینهٔ  امداد و نجات شکل گرفته ، علاوه بر امداد و نجات فعالیت‌های بشردوستانه مورد توجه است و در نقش همکارِ بسیار خوب برای اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی می باشد. بحث آموزش بعنوان زیر بنایی مهم‌ تلقی میشود بایستی با حساسیت بالا و با اهمیت دنبال شود. بزرگترین‌ دغدغه در بین اتباع افغانستانی بحث خدمات درمانی و پزشکی می باشد که با همکاری هلال احمر بایستی مشکلات به حداقل برسند و امید به زندگی در بین افراد به حداکثر برسد.
آقای مهندس مهدلو افزودند : کشور جمهوری اسلامی ایران بیشترین‌ پناهنده را در خود جای داده ، که بایستی در بخش های  آموزشی ، اجتماعی و فرهنگی بیشتر و با اهمیت بسیاری کار شود.