جلسه آقای مهندس مهدلو  سرپرست محترم اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان با مدیر ارشد برنامه های مشترک دفتر سازمان پناهندگی‌ نروژی NRC در استان کرمان صبح امروز سه شنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۴۰۰ در این اداره کل برگزار گردید.
در این‌جلسه پیرامون پروژه های مشترک سازمان پناهندگی نروژی بحث و تبادل نظر صورت گرفت .
آقای مهندس مهدلو بیان کردند : کشور دوست و همسایه جمهوری اسلامی افغانستان این روزها وارد بحرانی جدی شده است و ما با موجی از پناهندگان در کشور روبرو میباشم و مسئولیت بزرگی بر دوش همه ما است . سازمان پناهندگی نروژی پروژه های مهمی را اجرا نموده و باید باب همکاری گسترش یابد و نیاز های مردم چه در مهمانشهرها و چه خارج از مهمانشهرها و مکان‌هایی با تراکم جمعیت بالای اتباع افغانستانی بایستی مد نظر قرار داده و خدمات رسانی صورت گیرد .
ایشان افزودند : با شیوع ویروس منحوس کرونا دلتا در کشور ،  واکسیناسیون اتباع افغانستانی در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه در دو مهمانشهر رفسنجان و بردسیر افراد بالای ۶۰‌ سال و افراد دارای بیماری خاص واکسینه شده اند.
آقای مهندس مهدلو تاکید و افزودند : باید در بحث مسائل اجتماعی ، فرهنگی و آموزشی توجه بیشتری صورت گیرد ، امید به زندگی در افراد بایستی مشهود باشد و در جز اولویت ها قرار داده شود .